כללי ברזל לרכישת דירה

קבוצת מזרחי מברכת אתכם על החלטתכם להתקדם בחיים ולרכוש דירה חדשה.
לפני שאתם ניגשים לבצע את הקניה החשובה ביותר בחייכם ואולי גם היקרה ביותר, כדאי וצריך לשים לב למספר פרטים חשובים.

 

1. בדוק ממי אתה רוכש את הדירה

רק רכישה מחברת בנייה שהיא גם היזמית וגם המבצעת של הפרויקט מבטיחה לך קניה בטוחה ונעימה, ללא טרטורים ובירוקרטיה מיותרת.
כמו כן, יש לוודא כי הקבלן ממנו רוכשים את הדירה הוא קבלן רשום ורשאי לשמש כחברה משכנת, וכן כי לחברת הבנייה יש סיווג ג-5 בלתי מוגבל מרשם הקבלנים משרד השיכון ומשרדי הממשלה.

 

2. בקר בפרוייקטים נוספים של אותה חברת בנייה

חשוב לבקר בבניינים ובפרויקטים נוספים אותם בנתה חברת הבנייה ולהתרשם מאיכויות הבנייה ורמת הגימור של הפרויקטים ,של תאורה והעיצוב . רצוי לבחור לראות את הפרויקטים דומים למבוקש על ידכם. 

 

3. בדוק את המפרט הטכני של הפרוייקט

חשוב לעיין ביסודיות במפרט הטכני של הבניין לרבות הלובי, המעליות, החזיתות, הציוד והשטחים המשותפים. כמו כן, יש לבדוק את איכות החומרים, הריצוף, הדלתות, האביזרים, הברזים, הכלים הסניטאריים, המטבח וכו'. אם יש לכם שאלות או ספקות לגבי איכות החומרים, פנו לחברת בנייה לבירור.
 

4. קרקע

במדינת ישראל יש 2 סוגים עיקריים של קרקע לבנייה - קרקעות פרטיות וקרקעות באחריות רשות מקרקעי ישראל.
מרבית הקרקעות לבניה במדינת ישראל הן קרקעות בבעלות רשות מקרקעי ישראל. רק חברת בנייה אשר רשאית לשמש כחברה משכנת יכולה להבטיח את העברת זכויותיכם בדירה הנבנית על קרקע בבעלות רשות מקרקעי ישראל בצורה בטוחה ומפוקחת ולחלופין, בדירה הנבנית על קרקע פרטית (טאבו).

 

5. ערבויות

יש לקבל מחברת הבנייה ערבויות בנקאיות אשר יבטיחו לכם את כספכם ואת עמידת החברה בלוחות הזמנים המובטחים - הן בהתקדמות הבניה והן במועד המסירה הרשומים בחוזה הקניה מול חברת הבנייה.

 

6. בדוק מרכיבי המחיר

מחיר הדירה בנוי ממרכיבים רבים. יש לוודא כי המחיר שקיבלתם מסוכן המכירות הוא המחיר הסופי של הדירה , כולל מע"מ, פיתוח וחיבורים ראשיים (למעט חיבורי משנה).

 

7. ליווי ויעוץ

רק חברת בנייה גדולה ויציבה בעלת ניסיון רב שנים מספקת לרוכש הדירה שירותי יעוץ לבניית פנים הדירה- בניית מחיצות, התאמת הדירה לדרישות הרוכש וליווי הרוכש מרגע החתימה על החוזה ועד למסירה, וגם לאחריה.
חשוב מאוד לקבל יעוץ בכל הקשור לנטילת משכנתאות והלוואות, יעוץ בניהול משא ומתן מול הבנקים ביחס לגובה הריבית ותכנון התשלומים על פי יכולת התשלום שלכם. 

 

לסיכום

רכישת דירה בישראל היא תהליך מורכב הדורש מכל רוכש תשומת לב והקפדה יתרה על הפרטים הקטנים והגדולים כאחד.
תהליך הרכישה יכול להיות נעים, קל ובטוח אם תקפידו על כללי הברזל אילו ובמיוחד אם תקפידו לבצע רכישה מחברה ותיקה, יציבה ובעלת חוסן כלכלי לאורך שנים, אשר מסוגלת לעמוד בכללי הברזל הכתובים מעלה.
 
קבוצת מזרחי מאחלת לכם קניה בטוחה, קלה ונעימה!
 
< לעמוד הקודם